صفحه اصلي
آپارات
آلبوم تصاوير
اخبار برگزیده
اخبار عمومی
انجمن ها
جستوجو
گزارش تصویری
گزارش و فعالیت های مرکز
ورود
نمایشگاه سربند ماه
مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی
افتتاحیه نمایشگاه سربند های ماه برگزار شد حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از جوانان زبده فرهنگی رئیس بنیاد جانبازان استان قم در حاشیه برگزاری افتتاحیه نمایشگاه سر بند های ماه گفت : دوستان ما در دفتر تبلیغات اسلامی، به خوبی توانسه اند از جوانان زبده فرهنگی حمایت کنند.

به گزارش مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی، مراسم افتتاحیه نمایشگاه طراحی سرداران شهید " سر بند های ماه " با حضور رئیس بنیاد جانبازان استان قم، خانواده شهیدان زین الدین و محمد علی نادری برگزار شد. در این نمایشگاه که روز یکشنبه از ساعت 16.30 در نگارستان اشراق مرکز فرهنگی هنری دفترتبلیغات اسلامی برپا شد، 38  اثر طراحی از محمد علی نادری با موضوع شهدای هشت سال دفاع مقدس به نمایش در آمد.
 

حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از جوانان زبده فرهنگی
سردار هاشمی، رئیس بنیاد جانبازان استان قم که در مراسم افتتاحیه نمایشگاه سربند های ماه حضور پیدا کرده بود، در خصوص اهمیت برگزاری این نمایشگاه و دیگر نمایشگاه هایی با این موضوع گفت: ما هشت سال دفاع مقدس را دیدیدم و با همه‌ی سختی های مختص خودش پشت سر گذاشتیم اما امروز یک تهاجم فرهنگی و تهاجمی ایده آل _البته از نظر خودشان_ از طرف غربی ها با هدف به چالش کشیدن جمهوری اسلامی ، بر این مملکت وارد است. در کنار این تهاجم ها، تحریم های اقتصادی و فرهنگی و سایر برنامه هایی که اکنون در سطح جامعه شاهده آن ها هستیم، در پی ایجاد فاصله بین نسل جوان و انقلاب و شهدای انقلاب هستند. اما به لطف خدا جوانان زبده فرهنگی و هنری ما توانسته اند با شاهکارهای خودشان، فرهنگ ایثار و شهادات را به نسل چهارم انقلاب منتقل کنند.

بر مسئولین کشور ما نیز وارد است که از این جوانان زبده فرهنگی حمایت کنند؛ دوستان ما در دفتر تبلیغات اسلامی و یا وزارت ارشاد به خوبی توانسته اند در این راه وارد و هنرمندانه و بدون هیچ چشم داشتی از فرصت ها و ظرفیت های خود در این راه استفاده کنند.
 

مطالعه و تحقیق درباره شهدا هنرمند را معطوف به طراحی و نقاشی می‌کند.

یکی دیگر از مهمانان حاضر در این نمایشگاه، لیلی زین الدین، فرزند شهید مهدی زین الدین بود که ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه در  استان قم گفت: بنده از نمایشگاه های نقاشی متعددی در تهران بازدید کردم ولی این نمایشگاه، اولین نمایشگاهی در ارتباط با شهداست که در قم برگزار شده و یا حداقل این که من تاکنون نشنیده بودم که همچین نمایشگاه طراحی در قم  برپا شده باشد. به نظر من هنر همیشه جذابیت خود را بخصوص برای نسل جدید داشته است و همواره منجر به ارتباط بین شهدا و جوانان شده. بار ها به این قبیل از نمایشگاه ها دعوت شدم و هر بار نیز دیدم که اکثر مخاطبان، جوانان بوده اند و این موضوع نشان دهنده این است که بهترین راه  ارتباط و میثاق با شهدا هنر است؛ در واقع ارتباط و مطالعه درباره شهدا یکی از دلایل خلق همچین آثار هنری است؛ مطالعه و تحقیق درباره شهدا هنرمند را معطوف به طراحی و نقاشی می‌کند.

گفتی‌است که این نمایشگاه تا 27 آذر ماه در نگارستان اشراق قم برپا بوده و در ساعات 9 تا 13 و عصر ها از 16 تا 20 میزبان علاقه‌مندان و میهمانان گرامی خواهد بود.

کلمات کليدي
نمایشگاه طراحی, سر بنده های ماه, محمد علی نادری, سرداران شهید, اشراق, مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی
 
امتیاز دهی
 
 

Guest (PortalGuest)

مرکز فرهنگی هنری
مجری سایت : شرکت سیگما