صفحه اصلي
آپارات
آلبوم تصاوير
اخبار برگزیده
اخبار عمومی
انجمن ها
جستوجو
گزارش تصویری
گزارش و فعالیت های مرکز
ورود
نشریه پوپک
در گفتگو با رئیس اداره نشریات مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی مطرح شد: شناخت رهبری و اظهار لطف ایشان نسبت به نشریات مرکز و تحریر ایشان بر نشریه پوپک یک دل‌گرمی برای تیم نشریات ما محسوب می‌شودبه گزارش مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی، مقام معظم رهبری نشست های مکرری را با فعالان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه  برگزار می‌کنند، به دنبال همین نشست ها ایشان به تازگی با تعدادی از نویسندگان و فعالان حوزه کودک و نوجوان دیداری داشتند که آقایان محمود پوروهاب و مجید ملامحمدی از نویسندگان با سابقه کودک و نوجوان و مسئول نشریات کودک و نوجوان مرکز و سردبیر نشریه پوپک نیز در این دیدار حضور داشتنتد.
به همین بهانه سراغ ایشان رفتیم و گفتگویی را درباره دیدارشان با رهبری ترتیب دادیم. شناخت مقام معظم رهبری از نشریات کودک و نوجوان مرکز فرهنگی هنری و نوشته ایشان بر نشریه پوپک از نکات برجسته ای بود که در گفتگو با این دو نویسنده کودک و نوجوان مطرح شد که آن را انگیزه ای برای نویسندگان و همکاران نشریات کودک و نوجوان دانستند.

استاد پوروهاب همه ما واقفیم که کتاب و کتابخوانی یکی از دغدغه های برجسته و همیشگی رهبر انقلاب بوده است. در این بین کتاب کودک و نوجوان هم جایگاه ویژه ای دارد، این اهمیت و دغدغه رهبری از کجا نشأت می گیرد؟

کودکان به دلیل ذهن باز و گسترده ای که دارند آماده تاثیرپذیری از کوچک ترین مشاهدات خود و رفتار های پیرامون خود هستند. حال آنکه اگر ما سعی بر نهادینه کردن آن دسته از ارزش ها و معیار های ایرانی اسلامی نداشته باشیم، به گفته مقام معظم رهبری ناگهان می‌بینیم که بیگانگان به ذهن کودکانمان دسترسی پیدا کرده اند؛ اداره نشریات مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی نیز با در نظرگفتن همین موضوع و استفاده از  قلم قوی نویسندگان متخصص حوزه کودک و بهره‌مندی از اساتید برجسته هنری، سعی بر تولید آثاری داشته است که طبق گفته های  مقام معظم رهبری هم در بحث هنری و هم در بیان و ادبیات، پاسخگوی نیاز های کودکان و نوجوانان ایران اسلامی باشد.
 

آقای ملامحمدی شما نیز به عنوان سردبیر نشریه پوپک و یکی از پیشکسوتان حوزه کتات کودک و نوجوان شناخته می شوید و در دیدار با مقام معظم رهبری حضور داشتید؛ از این دیدار برایمان بگویید.

دیداری که ما با مقام معظم رهبری در حسینه امام خمینی داشتیم در یک فضای صمیمی بود  که حدود 25 نفر از فعالان حوزه  کودک و نوجوان در آن حضور داشتند.  اکثر حاضرین در این جلسه نویسندگان بودند اما چند نفری هم تهیه کننده و یا پیشکسوتان  هنر های تجسمی و مذهبی در حوزه حوزه کودک و نوجوان بودند. شب به یاد ماندنی ای که با بارش باران دلنوازتر شده بود؛ ابتدا نماز مغرب و عشا را به امامت حضرت آقا خواندیم  و بعد از نماز همگی دور ایشان حلقه زده و مشتاق هم صحبتی با رهبر خود بودیم.  صحبت ها گاه عرض ارادات بود و نمایندگی و سلام رسان یک مجموعه و گاه سخن از سختی ها و کاستی های حیطه کاری خود که رهبر نیز صحبت های آن ها را گوش می‌دادند و جهت پیگیری یادداشت می‌کردند. بعد از شنیدن صحبت حاضرین حضرت آقا نیز دغدغه هایشان در خصوص نیاز های  اساسی حوزه کودک و نوجوان را مطرح کردند. خواسته های رهبری به تولید اثر مکتوب و فیلم با موضوعات معرفتی، فلسفی  و معرفتی درخور سن کودکان معطوف می‌شد.
 

استاد پور وهاب از چگونگی امضا و  تحریر رهبری بر روی مجله پوپک برایمان بگویید.

بعد از تمام شدن حرف های آقا و اتمام جلسه همگی به خدمت رهبری رفتیم و یکایک به مدت کوتاهی با ایشان حرف زدیم. بنده نیز یک مجموعه شعر از آثارم و تعدادی از مجلات فرهنگی را به همراه خودم برده بودم تا ضمن اهدا کتابم به رهبری، نشریات فرهنگی آموزشی مرکز فرهنگی هنری را به ایشان معرفی کنم. نکته ای که برای من جالب بود این بود که مقام معظم رهبری نشریات ما را می‌شناختند؛ بعد از اینکه خودم را به ایشان معرفی کردم و گفتم از کارمندان دفتر تبلیغات اسلامی هستم ایشان  بلا فاصله و بدون اینکه نشریات را ببینند گفتند:

" سلام بچه ها؟ " این مسئله که مقام رهبری نسبت به نشریات کودک و نوجوان ما آشنایی و اشراف دارند، واقعا برای بنده و همینطور تیم نشریات مرکز فرهنگی هنری یک دل‌گرمی و انگیزه محسوب می‌شد.

بنده  نشریه پوپک و سایر نشریات را نیز به ایشان اهدا کردم؛ رهبری در حالی که  مشغول  مطالعه مجله بودن درخواست کردم که نشریات را به جمله ای از خود مزین کنند و رهبری هم جمله «خدا قوت؛ موفق باشید ان شاء الله» را بر روی صفحه نخست نشریه پوپک نوشتند.
 

آقای ملا محمدی دیدار با مقام معظم رهبری چه خاطره ای را برای شما به یادگار گذاشت؟

پسر بنده که کلاس سوم ابتدایی است همیشه مشتاق دیدار آقا بود. وقتی متوجه شد که قرار است با رهبری دیداری داشته باشم  اصرار زیادی داشت که همسفر ما شود. ما این موضوع را با آقای حمزه زاده که مسئول هماهنگی این دیدا بود در میان گذاشتیم، آقای حمزه زاده ابتدا قبول کردند اما بعد از چند دقیقه به ما خبر داد که اجازه ورود پسرم را نمی‌دهند و تنها نویسندگان و اشخاص دعوت شده می‌‌توانند در جلسه حضور یابند، به هر حال من و استاد پور وهاب به سمت بیت رهبری راه افتادیم؛ بعد از اینکه وارد بیت رهبری شدیم، دیدم که اسم محمد پسر بنده هم جزء اسامی حاضرین ثبت شده است، من هم تماس گرفتم و محمد همراه با مادرش با کلی ذوق و شوق خود را به بیت رهبری رساند و در آخر جلسه هم یک  چفیه و انگشتر از رهبری به عنوان هدیه گرفت. قطعا این دیدار تا سال ها در خاطر محمد پسرم خواهد ماند.
 

استاد پوروهاب و ملامحمدی به عنوان دو هنرمند و نویسنده ای که سفر و دیدار با ولی فقیه خود را تجربه کرده اند، معتقند که ملاقات و دیدار مستمر هنرمندان با مقام معظم رهبری می‌‌تواند پاسخگوی بسیاری از شبهات و  نقطه عطفی در عملکرد آنها باشد؛  دیدار با مقام معظم رهبری همواره موجب دلگرمی و ایجاد انگیزه در هنرمندان می‌شود.


کلمات کليدي
نشریه پوپک, دیدار نویسندگان با رهبر, اهمیت نگارش در حوزه کودک و نوجوان, اشراق, مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی
 
امتیاز دهی