صفحه اصلي
آپارات
آلبوم تصاوير
اخبار برگزیده
اخبار عمومی
انجمن ها
جستوجو
گزارش تصویری
گزارش و فعالیت های مرکز
ورود
سی و ششمین جلسه شعر آفاق برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین زمانی در سی و ششمین جلسه شعر آفاق عنوان کرد دروس حوزه، قبل از فعالیت های فرهنگی الویت دارد

سی و ششمین جلسه انجمن شعر طلاب "آفاق" با حضور حجت الاسلام و المسلین جواد زمانی، رئیس انجمن شعر طلاب و سید محمد جواد شرافت، رئیس شورای مرکزی انجمن شعر طلاب و جمعی از شاعران طلبه در مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

در این جلسه، سید محمد جواد شرافت ضمن تبریک  فرارسیدن دهه ولایت و میلاد امام هادی (ع) و عید غدیر، با بیان اینکه شاعران نسل اول انقلاب در سرودن اشعار خود، اندیشه های انقلابی و عمقی را در نظر می‌گرفتند، اظهار کرد: طلاب می‌بایست دنیای درون خود را عمیق تر کرده و ذهن خود را اسیر تابش پرتو های محدود نکنند. طلبه ای که با قرآن مأنوس است و کتاب های روایی و فلسفی را میاموزد، نمی‌‌تواند دید سطحی و محدودی نسبت به اتفاقات و رویداد های پیرامون خود داشته باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین جواد زمانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص وظیفه طلاب در ترویج و تبلیغ دین و هنر دینی، تصریح کرد: طلاب می‌بایست بین فعالیت در عرصه های فرهنگی_ادبی و دروس حوزوی، دروس حوزه را در اولیت قرار دهند چرا که با رشد روحی و معنوی انسان،  هنر و ادب نیز به دنبال آن در انسان پدیدار می‌شود.

رئیس انجمن شعرطلاب، با اشاره به نیاز های فرهنگی و اجتماعی کشور در عصر حاضر، فعالیت های  فرهنگی دین محور را بسیار سخت و دشوار برشمرد و افزود: ورود زود هنگام طلاب به کار های اجرایی و فعالیت های فرهنگی، موجب غافل شدن آنان از دروس دینی می‌شود به گونه ای که هم اکنون، اکثر طلاب شاغل در حیطه های مختلف، پس از گذشت چند سال، مطالعه دروس حوزوی را ترجیح می‌دهند.

در پایان این جلسه نیز که با حضور شاعران طلبه از مدارس علمیه مختلف استان قم همراه بود، آثار ادبی و شعری طلاب حاضر مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

كلمات كليدي : جلسه شعر آفاق , مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات , انجمن شعر طلاب
 
امتیاز دهی
 
 

Guest (PortalGuest)

مرکز فرهنگی هنری
مجری سایت : شرکت سیگما