حجت الاسلام مدنی رئیس جامعه الزهرا
مدیر جامعه الزهرا: هنر بهترین قالب تبلیغ دینی است مدیر جامعه الزهرا گفت: هنر بهترین قالب و ظرف برای تبلیغ دینی است و باید از این ظرفیت بهترین استفاده را برد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی در اختتامیه دومین جشنواره هنرهای تجسمی اشراق که در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به اهمیت هنر عنوان کرد: خداوند همه خلقت را در ظرف هنر قرار داد و سراسر عالم هستی بر اساس طرحی هنرمندانه خلق شد.

وی افزود: تبلیغ دین نیز باید با استفاده از ظرفیت هنر و در ظرف هنر باشد و در حالی که تمام خلقت در لباس زیبای هنر است و یک برگ گل سرخ که از آفریده های لطیف خداوند است، معرفت کردگار در آن نهفته است، ما نیز باید با هنرمندی مباحث دینی را مطرح کنیم.

مدیر جامعه الزهرا تصریح کرد: مردان و زنان طلبه که عهده دار گسترش خداباوری، دین باوری و تبلیغ دین هستند و متولیان فرهنگ دینی به شمار می روند، نباید از این ظرفیت الهی غفلت کنند و اگر خدای ناکرده دین و پیام های دینی در قالب هنر عرضه نشود، دین گریزی به وجود می آید و دین باوری از بین می رود.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی گفت: رویکرد بسیار خوبی در حوزه علمیه به وجود آمده و توجه ویژه ای به مقوله هنر شده که این موضوع بسیار مبارک و ارزشمند است و امیدواریم این شجره طیبه باقی مانده و به بالندگی برسد و ثمرات شیرین آن، کام نسل های آینده را شیرین کند.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از زبان هنر در تبلیغ دینی اظهار داشت: هنر قالب هستی است و خداوند هیچ مخلوقی را بی هنر خلق نکرده و شایسته ترین قشر که باید به این اخلاق الهی متخلق شوند، روحانیان هستند که مدعی پیام گسترانی دینی و الهی می باشند و امیدواریم هیچ پیام دینی بدون قالب هنر بیان نشود.

مدیر جامعه الزهرا افزود: مجموعه طلاب هنرمند از افتخارات حوزه هستند و کمک به رشد و تعالی و پیشرفت این افراد، رسالتی بر عهده ما است و باید در این زمینه تلاش فراوانی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند توفیق دهد تا در جامعه الزهرا نیز بتوانیم زمینه را برای استفاده از ظرفیت هنرمندانه خواهران طلبه فراهم کنیم و از لطافت و عواطف ویژه آنها که در بزرگترین هنر عالم که هنر مادری است نهفته شده، برای تبلیغ مفاهیم دینی استفاده کنیم.
 
امتیاز دهی
 
 Guest (PortalGuest)

مرکز آموزش های فرهنگی کاربردی
مجری سایت : شرکت سیگما