دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

جلسه حسن طاهری با منتخبان کارگاه متون ادبی سوگواره اشراق

جلسه نقد و برسی آثار برتر کارگاه نویسندگی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه با حضور حسن طاهری و ۴ نفر از صاحبان آثار برتر کارگاه در این معاونت برگزار شد.

کارگاه مجازی نویسندگی در فضای مجازی با حضور نویسندگان و علاقمندان ادبیات از سراسر کشور در حاشیه سوگواره مجازی اشراق و به همت اداره کل فضای مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

از جمله اهداف مهم این کارگاه تقویت نویسندگی، هم‌افزایی و نقد مؤثر آثار جهت فعالیت در فضای مجازی بود که در همین راستا کارگاه نویسندگی و گروه نقد و بررسی برای تقویت متقابل نویسندگان و پویایی علمی با حضور نویسندگان قالب‌های مختلف در فضای مجازی پایه‌گذاری شد.

در این کارگاه گونه های مختلف یادداشت نویسی در فضای نت و انواع قالب های مختلف نویسندگی مجازی، تعداد کلمات، نوع قالب برای ارائه اثر و حذف زواید، رسیدن به فهم مشترک و یافتن نقطه طلایی درگیر ساختن مخاطب بررسی و چارچوب های مختلف نگارش به بحث گذاشته شد.

حضور نویسندگان با طیف‌های مختلف توانمندی نگارش در قالب‌هایی از جمله یادداشت، داستانک و جمله‌های قصار، نقد صریح آثار ارسالی، ویرایش و بازنویسی آثار ارسالی با توجه به نکات و نقد های ارائه شده باعث شد تا از روز اول کلاس آنلاین شاهد تکاپوی علمی و آموزشی در این گروه باشیم.

در پایان از مجموع تکالیف ارسالی ۱۵۰ اثر برای ارزیابی به استاد طاهری تحویل داده شد.

استاد حسن طاهری با مطالعه و ارزیابی دقیق آثار نکات لازم برای رفع اشکالات کلی کار را برای هر نویسنده یادداشت و مقرر شد در جلسه حضوری اشکالات نگارشی، ویرایشی، محتوایی و موضوعی نویسندگان را متذکر شوند.

در نهایت آثار رسیده با حضور ۴ نفر از صاحبان آثار برتر دوره نویسندگی، مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

جلسه برای سایر نویسندگان با توجه به محدودیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت آفلاین در گروه قرار داده شد و طاهری با بررسی و نقد دقیق و سازنده به صورت مجازی با صاحبان آثار به گفتگو نشست.

در پایان مقرر شد نویسندگان محترم با توجه به نکات یادشده آثار خود را ویرایش و برای شرکت در هفتمین سوگواره مجازی اشراق ارسال نمایند.

 

اخبار مرتبط
آخرین اخبار
مطالب پیشنهادی