دویست و نود و هشتمین شماره نشریه پوپک منتشر شد

217

ماهنامه فرهنگی کودکان ایران میهمان کودکان ایران زمین در دومین ماه بهار شد.

به گزارش مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی، ماهنامه فرهنگی کودکان ایران، پوپک، همراه با داستان ها و مطالب خواندنی به مناسبت هفته معلم به چاپ رسید.

 

زیر چتر مهربانی

زیر چتر مهربانی نصیحتی به کودکان از زبان رهبر انقلاب اسلامی است اما این شماره کمی متفاوت از شماره های پیشین است. در این شماره سخنی از مقام معظم رهبری همراه با داستانی از زبان یک کودک در خصوص کمک و یاری مردمان سیل زده استان های شمالی و جنوبی کشور آمده است.

 

ایران زیبا

هر ماه در این پرونده کودکان با جاذبه های گردشگری یکی از استان های ایران آشنا می‌شوند؛ استان چهار محال و بختیاری و ایلات بختیاری سوژه های زیبا و جذاب بخش ” ایران زیبا ” هستند. معرفی و آشنایی با ایل بختیاری، سوغات، پوشش گیاهی، آب و هوا، پوشش و آداب و رسوم از جمله مطالبی هستند که مخاطبان نشریه پوپک با آنها آشنایی پیدا می‌کنند.

 

به رنگ مهتاب

به رنگ مهتاب عنوان پرونده ای است که به مناسبت هفته معلم در این شماره به چاپ رسیده است؛ داستان ” دست های مهربان استاد “، روایتی از مهربانی استاد شهید مرتضی مطهری است.

 

با کشور های دیگر

این پرونده که هر ماه یکی از کشور های اسلامی را به کودکان معرفی می‌کند. موقعیت جغرافیایی، جمعیت، دین، زبان و … از جمله مطالبی هستند که مخاطبان با خواندن این پرونده با آنها آشنایی پیدایی می‌کنند؛ با کشور های دیگر این ماه نیز همراه با کودکان به کشور اندوزی و پر جزیره اندوزی سفر می‌کند.

 

سبد سبد گل، علمی های کوچولو، کاردستی، قصه ها و طنز های قدیمی، جدول و سرگرمی و … از دیگر مطالب منتشر شده در شماره ۲۹۸ ماهنامه پوپک است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت اشتراک این نشریه و یا سایر نشریات به وب سایت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی به نشانی www.eshragh.ir   مراجعه و یا با شماره ۳۷۸۳۰۲۴۴_۰۲۵  تماس حاصل نمایند.

 

 

 

نظرات بسته شده است.