درجامعه پیشرفته مردم سالار،معتقد هستند که افکارعمومی قدرت سازاست

تکریم ازحجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده ومعارفه حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ الاسلام (معاون جدید فضای مجازی ،هنر ورسانه )طی مراسمی انجام شد

۹۹/۱۱/۲۹ چهارشنبه

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی هنر ورسانه

حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده در آیین تکریم و معارفه معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن عرض تبریک ایام ماه رجب و با اشاره به اهمیت فضای مجازی، هنر و رسانه، اظهار داشت: اکنون با یک جامعه شبکه ای روبرو هستیم که ساختار زدایی می کند و با جامعه و هویت های جدید اجتماعی روبرو هستیم که سلسله مراتب قدرت، هویت ارتباطی، هم افزایی و هم گرایی دارند.
وی گفت: در جامعه پیشرفته مردم سالار معتقد هستند که افکار عمومی قدرت ساز است و بدون تردید سازگار و ابزار اصلی شکل گیری افکار عمومی همین فضای مجازی و رسانه است و اهمیت ویژه ای دارد.
معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت تبلیغ چهره به چهره در فضای رساندن مؤثر پیام دین، تصریح کرد: در فردسازی، جامعه سازی و نظام پردازی، خواسته پروری در جاهایی که می خواهیم کادرسازی کنیم، سهم تبلیغ چهره به چهره است.
وی افزود: امروز دیگر عٌقلا برای ارتباط گیری ساده از این سو به آن سوی شهر نمی روند و رسانه های نوین، منبر شده اند و اگر حوزه های علمیه در این شرایط برنامه ریزی منسجم نداشته باشند، عقب خواهند ماند.
حجت الاسلام والمسلمین علیزاده اظهار داشت: هنر و فضای مجازی و رسانه باید در کنار هم باشند و با هم دیده شوند و امروز باید به طلبه ها بلاغت و فصاحت مجازی یاد بدهیم که شگردهای دیگری دارد.
وی با بیان این که باید پایش و رصد مستمری در فضای مجازی انجام دهیم، گفت: فضای مجازی، فضای مهم و جدی است و اخیراً اتفاقات خیلی خوبی افتاده است و کرونا نشان داد که چه اتفاقاتی می افتد که مردم باید همه تخم مرغ هایشان را در فضای مجازی بگذارند.
معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: شکل گیری معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه و حوزه پشتیبانی به هنگام بود و حجت الاسلام والمسلمین واعظی «ریاست محترم دفتر» به این موضوع اهتمام داشتند؛ اکنون برخی اساتید سواد رسانه می گویند که ما از شدت تحولات جا ماندیم و بنده تلاش کردم که یک ریل گذاری انجام شود و راه هموار شود.
وی افزود: امروز شاهد افتتاح سالن نمایش و سینمای معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی هستیم که فضای آبرومندی است و استودیوی خوبی هم تجهیز شده است و تأمین منابع انسانی خوبی که با حمایت ریاست دفتر، منابع انسانی و حوزه ریاست اتفاق افتاد، شاهد یک فضای مناسب و افراد بااستعدادی در این معاونت هستیم که از این بابت خرسندم.
حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ضمن ارائه گزارشی از فعالیت مدیریتی خود در معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: شورای عالی فضای مجازی را شکل داده ایم و عناصر منفصل سازمان در آنجا گرد آمدند و چندین طرح استراتژیک میان مدت شکل گرفت و طراحی شد و در بحث فضای مجازی نیز از سه هزار پرونده فعال فضای مجازی به بیش از هفت هزار و ۳۰۰ پرونده فعال رسیدیم.
وی گفت: یک سامانه آموزشی خوبی را مستقر کردیم و آموزش های مناسبی را برگزار کردیم؛ حضور پررنگ در شبکه های پربیننده صدا و سیما و تولید برنامه های ۱۰ و ۱۵ و تک قسمتی نیز از دستاوردهای این معاونت به شمار می رود.
معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق یکی از حرکت های خوب دفتر است و اپلیکیشن نشریات این معاونت ان شاءالله در فرودین ماه آینده رونمایی خواهد شد و شاهد حضور مجلات در این اَپ خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: در بحث های مهم در قطب های فکری و فرهنگی و پژوهشکده اخلاق و معنویت متمرکز خواهیم شد و پروژه هایی که قوه قضائیه به این قطب واگذار کرده، خیلی مهم و کلان است و از همکارانم و مدیران و هیات امنای دفتر که جهادی پای کار ایستادند و حمایت کردند، تشکر می کنم.

ممکن است شما دوست داشته باشید