نشست مشترک شاعران طلبه با سردبیر خبرگزاری حوزه

به گزارش اشراق به نقل از حوزه، چند تن از شاعران  طلبه حوزوی با حضور در دفتر خبرگزاری حوزه ،به بررسی چهارمین جشنواره بین المللی شعر حوزه (اشراق) و فضای موجود در این جشنواره  و شعر طلاب پرداختند.

بر اساس این گزارش: در این نشست که با حضور «سید محمد جواد شرافت، دبیر جشنواره شعر اشراق»، «حسن بیاتانی، دبیر علمی جشنواره» و «حجت الاسلام سید سلمان علوی» برگزار شد، از «شعر حوزه، وضعیت فعلی، وضعیت مطلوب و ظرفیت های موجود» سخن به میان آمد.

گفتنی است، «برگزاری نخستین کنگره شعر طلاب با دستور مستقیم رهبر انقلاب در سال ۱۳۶۸»، «گزارشی از چهارمین جشنواره بین المللی شعر حوزه (اشراق)»، «جایگاه شاعران حوزوی در میان شاعران برتر کشور»، «انجمن شعر حوزه»، «ورود بانوان طلبه به موضوع شعر و شعر طنز»، «تعریف شعر حوزه و تفاوت آن با شعر حوزویان»، «گلایه از مسئولان حوزوی» و … از جمله موضوعاتی بود که در این نشست از آن سخن به میان آمد که مشروح آن را در گزارش بعدی تقدیم حضور علاقمندان خواهیم کرد.

حسن صدرایی عارف، سردبیر خبرگزاری حوزه نیز در این نشست ضمن ابراز علاقه از برگزاری چنین نشست هایی در این خبرگزاری، گفت: خبرگزاری حوزه در کنار رسالت های گوناگون خود، از برگزاری نشست با صنف های گوناگون و ارتباط با بدنه حوزه استقبال کرده و برگزاری چنین برنامه هایی را در دستور کار خود دارد.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه های این خبرگزاری، انتشار خاطرات طلبگی و تبلیغی طلاب است که در این راستا با هماهنگی با مرکز فرهنگی-هنری دفتر تبلیغات، خاطرات منتخب جشنواره خاطره اشراق، أخذ و در این خبرگزاری در حال انتشار می باشد.

سردبیر خبرگزاری حوزه در پایان ابراز داشت: این آمادگی از سوی این خبرگزاری وجود دارد که اشعار منتخب طلاب در چهارمین جشنواره بین المللی شعر حوزه (اشراق) را نیز منتشر نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید