• عباسعلي متوليان

در اکران مستند محله بهشت مطرح شد: اگر بحران محله‌ها در نظام فرهنگی و ارتباطی ما از بین برود، بحران‌های کلان اجتماعی ما نیز از بین می‌رود.

مستند محله بهشت در سالن سینما اشراق معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه اکران شد.

Eshragh

دکتر مسعود معینی پور بعد از اکران مستند محله بهشت در سخنانی گفت، این مستند روایت اتفاقی است که در فضای زندگی شهری و حول محور محبت و پشتیبانی در شرایط بحرانی صورت گرفته، که در شریعت و فرهنگ ما هست ولی در فضای جهانی روز به روز کمتر می شود و فضای کار از بین می رود.

وی با اشاره به روایت نبوی «إِنَّمَا اَلْأَعْمَالُ بِالنِّيَّاتِ» ادامه داد که مهمترین چیزی که باید اتفاق بیفتد اخلاص هست که باعث از بین رفتن مَنیّت‌ها می‌شود.

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات همچنین گفت بُعد دیگر این فیلم یک هوشمندی بوده است که روایت به یک زبان ساده بیان شود. وی ادامه داد از لحاظ فرم شاید در جشنواره برنده نشود ولی چون کار اول با امکانات محدود و در شرایط بحرانی در یک محله بوده است و امیدوارم در دوره های بعدی کارهای بهتری انجام شود و خرده روایت های این محله انجام شود.

عضو هیئت علمی دفتر تبلیغات اسلامی افزود: پخش این خرده روایت ها می تواند یک فضای تربیتی باشد که در آن گروه‌های مختلف کار انجام دهند. اگر بحران محله‌ها در نظام فرهنگی و ارتباطی ما از بین برود، بحران‌های کلان اجتماعی نیز از بین می‌رود. اگر کسی بتواند این کار را خوب روایت و منتشر کند باعث تکثیر این مدل از محله می‌شود .یکی از مسائل جدی که ما داریم، نمی‌توانیم کارهای خوب خود را خوب روایت کنیم و در ذهن ما تظاهر و ریا می آید که با نیت خالصانه درست می شود. ایشان در پایان اشاره کرد که رمان، داستان و داستانک‌های جذابی می‌شود از این محله تولید کرد.
قابل ذکر است، مستند محله بهشت به کارگردانی فاطمه زارعی و به تهیه‌کنندگی انجمن مستند اشراق معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با موضوع جهاد اعضای یک محله در دوران همه‌گیری کرونا تولید شد.  لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=13566


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !