• مهدی حاجیان

هنرهای تجسمی و هنرمندان فعال این عرصه نادیده گرفته می‌شوند

مسعود معینی‌پور: علت به‌وجود آمدن هنرهای جدید که قدمتی ندارند ولی توانسته‌اند عرصه های سرگرمی مختلف مردم تامین کند و مذاق مردم رو هم به سمت عرصه های جدید تصویری هنری و مصرف رسانه ای جدید ببرند، نادیده گرفتن هنرهای تجسمی و هنرمندان فعال در این عرصه‌های هنری است.

Eshragh

به گزارش اشراق نیوز مراسم اختتامیه نمایشگاه خوشنویسی خط سرخ، روز سه‌شنبه 13 دی‌ماه با حضور جمعی از هنرمندان خوشنویس، مقامات فرهنگی هنری و میهمانانی از سپاه استان قم در معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

در بخشی از این مراسم مسعود معینی‌پور، معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، یکی از دلایل وجود بحران‌های هویتی در جوامع مختلف را کم توجهی به هنرهای تمدنی برشمرد و گفت: علت به‌وجود آمدن هنرهای جدید که قدمتی ندارند ولی توانسته‌اند عرصه‌های سرگرمی مختلف مردم را تامین کند و مذاق مردم را هم به سمت عرصه‌های جدید تصویری هنری و مصرف رسانه‌ای جدید ببرند، نادیده گرفتن هنرهای تجسمی و هنرمندان فعال در این عرصه‌های هنری است.

وی ادامه داد: هنرهای تجسمی اولین حوزه از هنرهای تمدنی هستند که در تمام ادوار تمدن ها و جوامع بشری مخصوصا خوشنویسی، نقاشی و نگارگری می‌درخشد و بزرگداشت این هنر می‌تواند اعتلا بخش ساختارهای اجتماعی ما باشد.

معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: قم از گذشته پایگاه هنرخوشنویسی بوده و هنرمندانی بزرگی را در سطح کشور، بین الملل و جهان اسلام پرورش داده است.

معینی پور ادامه داد: ما ازگذشته در مرکز هنر و رسانه و اکنون در معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه توجه ویژه‌ای به هنر و هنرمندان تجسمی خواهیم داشت و امید داریم مجموعه اساتیدی که در قم داریم یا کسانی که در کشور  هستند و از این پایگاه رشد کردند بتوانند هنرآموزان و دانشجویان خوبی تربیت کنند و نتیجه خوبی داشته باشیم.

مسعود معینی پور در پایان  با اشاره به سخنان امام (ره) در مقدمه شرح چهل حدیث درخصوص اثر بخشی اخلاق در جامعه، اظهار داشت: بسیاری از هنرهایی که ما در اختیار داریم در نهایت اگر به اعتلای وجود انسانی انسان و رشد مادی و معنوی جامعه منتج شود، اثر بخش خواهد بود.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=12810


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !