• محمدرضا قربان زاده

اهداف برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کتاب سلام» در قم

Eshragh

دبیر چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کتاب سلام» با اشاره به برگزاری این جشنواره با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و خانه کتاب ایران، اهداف آن را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، علی باباجانی ظهر چهارشنبه در نشست خبری چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کتاب سلام» در سالن سینما اشراق معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه جشنواره بین‌المللی «کتاب سلام» یک اتفاق مبارک است، گفت: دفتر تبلیغات اسلامی که دارای نشریات کودک و نوجوان با تاریخچه سی‌وچند ساله است، این جشنواره را با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و خانه کتاب ایران برگزار خواهد کرد. 

وی افزود: در زمینه کتاب سال حجت الاسلام والمسلمین حسن‌زاده زحمت کشیدند و تلاش جهادگرانه‌ای بود که بنا به دلایلی متوقف شد و امسال چهاردهمین دوره آن برگزار می شود.

دبیر چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کتاب سلام» بیان کرد: این جشنواره یک حرکت فرهنگی پایدار است و ما آمده‌ایم که خانواده را با کتاب آشتی دهیم و از طرفی بین نویسنده و ناشر ارتباط برقرار کنیم و امیدواریم حال کتاب و کتابخوانی خوب شود. 

وی بیان داشت: ما آمده‌ایم تا پرچم ادبیات کودک و نوجوان دینی کشور را در قم به اهتزار در بیاوریم و همچنان پایتخت دوم ادبیات کودک نوجوان باشیم.

باباجانی یادآور شد: قبلا فراخوان می‌دادیم برای جشنواره اما امسال به خاطر محدودیت زمانی، خانه کتاب آثار را جهت بررسی در اختیار قرار داده است.

وی گفت: جشنواره از بخش‌های مختلف همچون داستان، شعر، ترجمه، تصویرگری، بین‌الملل و معارف تشکیل شده است که این بخش معارف ویژگی خاص جشنواره ماست و برجستگی کار ما توجه به ادبیات دینی در آثار کودک و نوجوان است.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=13965


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !