• محمدرضا قربان زاده

سفر شاعران برجسته ی حوزوی به استان همدان با شروع به کار فعالیت های ششمین جشنواره بین المللی شعر اشراق

Eshragh

 شاعران برجسته ی حوزوی با شروع به کار فعالیت های ششمین جشنواره بین المللی شعر اشراق به استان همدان سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی،‌ شب های شعر اشراق عنوان محافل استانی جشواره ی ششم اشراق است. این محافل در یکی از مدارس علمیه استان ها برگزار می شود.


مدرسه علمیه زنگنه ی همدان میزبان نخستین محفل شب های شعر اشراق بود. این برنامه 24 آبان 1402 بعد از نماز مغرب و عشا در نمازخانه مدرسه ی زنگنه برگزار شد.


در این محفل که به صورت یک گعده ی طلبگی برگزار شد علاوه بر جمعی از طلاب حوزه های علمیه ی همدان و مسئولین مدرسه زنگنه جمعی از طلاب برجسته ی حوزوی و طلاب استان همدان به شعرخوانی پرداختند.

شعر ضد صهیونیستی موضوع ویژه ی این محفل شاعرانه بود و حجةالاسلام سید سلمان علوی،‌حجةالاسلام سید محمدمهدی شفیعی، ‌مجتی روشن روان،‌ رضا خورشیدی فرد،‌ حمزه محمودی،‌‌ حسن بیاتانی و سید امید حسینی طلاب شاعری بودند که در این محفل حضور داشتند.

سید محمد جواد شرافت که دبیر جشنواره ی ششم است مجری کارشناس این محفل نیز بود با ایجاد فضایی صمیمی درباره اهمیت آشنایی طلاب با شعر و ادبیات صحبت کرد و ضمن  بیان توجه این جشنواره به استعدادیابی از میان طلاب به تبیین برنامه های متنوع جشنواره ی اشراق پرداخت.

شعر خوانی طلاب در عصر شعر طوفان الاقصی در دانشگاه آزاد همدان و شعرخوانی در بسیج مداحان استان همدان از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=14574


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !