• محمدرضا قربان زاده

بازخوانی انتقادی ایده‌های مختلف در باب اسلامی‌سازی علوم انسانی

با همکاری معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه صورت می گیرد؛

Eshragh

میز اسلامی سازی علوم انسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه و هفته پژوهش، سلسله نشست‌هایی را با هدف بازخوانی انتقادی ایده‌های دانشگاه اسلامی، اسلامی‌سازی علوم انسانی و وحدت حوزه و دانشگاه، برگزار می‌کند. 

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، سلسله نشست‌هایی با هدف بازخوانی انتقادی ایده‌های دانشگاه اسلامی، اسلامی‌سازی علوم انسانی و وحدت حوزه و دانشگاه به همت میز اسلامی سازی علوم انسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه این دفتر، دانشگاه باقرالعلوم (ع)، دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران و دانشگاه قم برگزار می شود.


*اولین هفته با دو سخنرانی و یک مناظره 
سخنران اولین هفته از این سلسله نشست ها، حجت‌الاسلام والمسلمین واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است که به بررسی «چالش‌های حوزه و دانشگاه در مسیر اسلامی‌سازی علوم انسانی» می‌پردازد و در ادامه نیز حجت‌الاسلام و المسلمین حمید پارسانیا، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، جامعه شناسی تاریخی ایده های دانشگاه اسلامی را مورد بررسی و نقد قرار خواهد داد. 

این نشست روز پنجشنبه نهم آذرماه سال جاری از ساعت 8 الی 9 در سالن امام حسن(ع) دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم برگزار می شود.

در نشست دوم، مناظره‌ای علمی با موضوع «نظام اسلامی و روایت نسبت ایده‌های وحدت حوزه و دانشگاه» از ساعت 10 الی 12 همان روز برگزار می شود که در این مناظره حجت الاسلام والمسلمین احمد رهدار "عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع)" و سید جواد میری "عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی" با بیان نظرات و دیدگاه‌های خود به مناظره خواهند پرداخت.

هفته دوم این سلسله‌ نشست‌ها با عنوان «بررسی مناسبات نهاد علم و اجرا» پنجشنبه 16 آذر در دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران برگزار و هفته سوم نیز پنجشنبه 23 آذر با عنوان «بازخوانی ایده دانشگاه اسلامی» در دانشگاه قم برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند به صورت حضوری یا مجازی و از طریق نشانی https://www.aparat.com/Eshragh_Tv/live در این نشست‌ها شرکت کنند.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=14763


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !