• محمدرضا قربان زاده

اعلام فراخوان ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق)

فراخوان ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

Eshragh

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، سیدمحمدجواد شرافت در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به اعلام فراخوان ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: هویت‌بخشی به شعر دینی و شعر حوزه های علمیه در قالب کشف و پرورش و جهت دهی استعدادها، معرفی و تشویق استعدادهای برتر و معرفی چهره های حوزوی و غیر حوزوی که می توانند الگو و معیار باشند از جمله اهداف برگزاری این دوره از جشنواره است.

 

وی افزود: شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان و نوحه و سرود از جمله بخش های این دوره از جشنواره هستند و "شعر آزاد طلاب" موضوع عمومی و "هجو دنیای مدرن" موضوع ویژه این جشنواره است.

 

دبیر ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) ادامه داد: این جشنواره دارای رده بندی اول تا سوم نیست و هر تعداد اثری که از نظر داوران و دبیرخانه علمی، از لحاظ کیفی و محتوایی برجسته و ممتاز و قابل تقدیر باشد، مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

 

وی در خصوص توجه به استعدادهای تازه در این دوره از جشنواره گفت: بخش ویژه ای با همین عنوان در نظر گرفته شده است و دبیرخانه اشعار شاعرانی را که زیر 22 سال سن دارند و  تجربه شاعری چندانی ندارند، به صورت مجزا داوری و معرفی خواهد کرد.

 

شرافت در خصوص معیارهای داوری آثار اظهارداشت: علاوه بر معیارهای ادبی از جمله سلامت و صلابت زبان، بهره مندی به اندازه ی شعر از عناصر شاعرانه، تازگی و خلاقیت ادبی و...، وجود نگاه عمیق و محتوا و اندیشه متعالی دینی و حوزوی در آثار مورد توجه دبیرخانه خواهد بود.

 

وی این جشنواره را ویژه طلاب علوم دینی دانست و عنوان داشت: هر شرکت کننده می تواند با حداکثر 10 اثر در جشنواره شرکت نماید و این ده اثر شامل مجموع آثاری است که در بخش های مختلف می تواند ارسال کند.

 

دبیر ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) افزود: در صورت امتیاز بالای چند اثر، تنها یک اثر از هر شاعر به عنوان اثر برتر انتخاب خواهد شد و در صورتی که یک شاعر بیش از ده اثر ارسال کند، ده اثر اولی که ارسال کرده مورد داوری قرار خواهد گرفت.

 

وی بیان داشت: ثبت نام، ارسال اثر و اطلاع از اخبار جشنواره از طریق http://shear.eshragh.ir صورت  می‌پذیرد و دهم بهمن ماه 1402 آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره خواهد بود.

 

شرافت خاطرنشان کرد: از شاعران حوزوی تقاضا می‌شود به منظور استفاده از خدمات و مزایای مادی و محتوایی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ویژه طلاب هنرمند، نسبت به ثبت نام و تشکیل پرونده در پورتال تجمیع اشراق به نشانی https://art.eshragh.ir اقدام کنند.

 لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=15057


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !