• محمدرضا قربان زاده

گزارشی از نمایشگاه تذهیب، گل و مرغ و برگزاری ورکشاپ تخصصی فلسطین در نگارستان اشراق

نمایشگاه "تذهیب، گل و مرغ" و "ورکشاپ تخصصی فلسطین" به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در نگارستان اشراق این دفتر برگزار شد.

Eshragh

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی،  ابوالفضل جلالوندی در گفت وگو با خبرنگار ما تصریح کرد: نمایشگاه «تذهیب، گل و مرغ» همزمان با میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور استاد اردشیر مجرد تاکستانی و اساتید و علاقه‌مندان هنر در نگارستان اشراق گشایش یافت. 

وی افزود: این نمایشگاه با ۴۷ اثر از استاد طاهره عسگری نوری به همراه ۲۵ هنرمند نگارگر از گروه هنری نامیرا برپا شده است.

رییس اداره هنرهای تجسمی دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، شناسایی این هنر برای افراد مختلف جامعه و همچنین بالا رفتن انگیزه هنرمندان برای تولید آثار هنری می‌باشد.

این نمایشگاه تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در ساعات بازدید ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ در نگارستان اشراق واقع در خیابان شهدا (صفائیه)، نبش کوچه۱۷، نگارستان اشراق معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی پذیرای علاقه‌مندان هنر نگارگری است.

 


*برگزاری ورکشاپ نقاشی فلسطین

همچنین همزمان با این نمایشگاه، با حضور 11 نفر از اساتید و هنرمندان نقاشی استان قم و به همت اداره هنرهای تجسمی معاونت فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، دومین مرحله از وکشاپ نقاشی فلسطین در نگارستان اشراق برگزار شد.

موضوع و محوریت این ورکشاپ به کودکان و مردم تحت ستم و کشتار رژیم منحوس و جعلی صهیونیسم اختصاص داشت.

مسعود معینی‌پور "معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی" نیز در بازدید از این ورکشاپ با حضور در جمع صمیمی هنرمندان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای فلسطینی و مقاومت، نکاتی را در باب ضرورت توجه هنرمندان به موضوع فلسطین مطرح کرد.لازم به ذکر است، مرحله اول این ورکشاپ نیز یازدهم اردیبهشت ماه برگزار شده بود که هنرمندان در آن کارگاه هنری، در خصوص ایده ها و طرح های هنری در خصوص خلق آثار به گفت وگو نشستند.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=16485


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !