• سید خلیل حسینی

برگزاری مراسم افتتاحیه و رونمایی از پوستر «هفتمین سوگواره مجازی اشراق» در قم

Eshragh

مراسم افتتاحیه «هفتمین سوگواره مجازی اشراق» و «نخستین سوگواره کنشگران عاشورایی» با یاد روحانی مجاهد مرحوم حاج احمد خسروی پیش از ظهر (پنجشنبه 30 مرداد) در سالن همایش های پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی علیزاده معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این مراسم حضور داشتند و به ارائه مطالب خود در رابطه با سوگواره مجازی اشراق و اهمیت کنشگری هیأت های مذهبی در ماه محرم پرداختند.

باید حال و هوای محرم و سوگواری را در فضای مجازی نهادینه کنیم

حجت الاسلام دکتر علیزاده با اشاره به اینکه با برگزاری سوگواره مجازی استعدادهای علاقه مندان را ارزیابی کرده و در جای درست از آنها استفاده خواهیم کرد، ابراز داشت: فضای مجازی امروز به بخشی از زندگی افراد تبدیل شده و لازم است بتوانیم حال و هوای محرم و سوگواری را در این فضا نهادینه کنیم؛ به بیان دیگر تعظیم شعائر در فضای مجازی برای ما لازم است.

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی قم با تأکید بر لزوم ترویج گفتمان عاشورایی در فضای مجازی، عنوان کرد: گفتمان سازی فرهنگ عاشورایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما باید شور همراه با شعور را در این فضا برای افراد رقم بزنیم.

وی تأکید کرد: امسال سوگواره را از سطح صنفی به سطح ملی کشانده ایم و عموم ارادتمندان و جبهه انقلاب به این خوان رحمت دعوت شده اند تا ارائه خدمات داشته باشند؛ همچنین بخش های سوگواره نیز گسترش پیدا کرده و از فرصت همکاری و مشارکت متولی فضای مجازی در کشور همچون رادیو معارف، ارشاد، سازمان سراج و صدا و سیما بهره مند هستیم.

پ/مراسم افتتاحیه

با استفاده از فضای مجازی پیام امام حسین(ع) را به گوش جهان برسانیم

همچنین حجت الاسلام حاجیانی دبیر اجرایی هفتمین سوگواره مجازی اشراق با اشاره به اینکه شرایط کرونایی سبب شد تا به سوی برگزاری مراسم ها و سوگواره های مجازی حرکت کنیم، گفت: از بستر فضای مجازی استفاده می کنیم تا پیام عاشورا را به سراسر جهان مخابره کنیم.

وی با اشاره به اهمیت تبلیغ مجازی در ایام ماه محرم امسال ادامه داد: همه ما دست در دست هم داده ایم تا از طریق فضای مجازی و برگزاری سوگواره های مجازی پیام امام حسین(ع) را به گوش همه جهانیان برسانیم.

حجت الاسلام حاجیانی عنوان کرد: هفتمین سوگواره مجازی اشراق، امسال در بخش های گرافیک، عکس و کلیپ، متون ادبی، ایده های نو و کنشگران عاشورایی برگزار خواهد شد.

پ/مراسم افتتاحیه

قطره وجود خود را به این دریای بیکران اباعبدالله(ع) متصل کنیم

حجت الاسلام سرلک نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی باید عزاداری ها را به بهترین شکل ممکن اقامه کنیم، افزود: امروز سوگواره مجازی اشراق یکی از کارهای انجام شده در راستای ادای حق عزاداری محرم بوده و به منزله پنجره ای به سوی «بی نهایتِ در دسترس» است.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه سوگواره مجازی اشراق به مثابه چاوشیِ غافله انسان هایی است که با  معیت اباعبدالله(ع) به سوی خداوند رهسپار شده اند، خاطرنشان کرد که تلاش می کنیم تا حال و هوای عزاداری سیدالشهدا(ع) را در فضای مجازی نهادینه سازی کنیم.

وی با اشاره به ضرورت بصیرت افزایی و معرفت افزایی نسبت به گفتمان عاشورا تأکید کرد: امام حسین(ع) حکم اقیانوس را دارد و ما باید قطره وجود خود را به این دریای بیکران متصل کنیم.

پ/مراسم افتتاحیه

گفتنی است، در این مراسم از پوستر و سایت هفتمین سوگواره مجازی اشراق رونمایی شد.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=2499


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !مطالب پیشنهادی