• سید خلیل حسینی

حجت السلام والمسلمین شفیعی«دبیر پنجمین دوره ی جشنواره ی بین المللی شعر حوزه(اشراق)»شد

Eshragh

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه در حکم صادره از سوی حجت الاسلام و المسلمین محمد شیخ الاسلامی، خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی شفیعی آمده است:

«نظر به تجربه ارزشمند و مراتب تعهد و حسن سابقه شما در امور اجرایی و هنری، جنابعالی را به عنوان دبیر علمی پنجمین جشنواره سراسری شعر حوزه (اشراق) منصوب می کنم.

شعر، همواره و در طی اعصار و قرون، از مهم ترین، تاثیر گذارترین و درخشان ترین هنرها در فرهنگ و تمدن اسلامی به ویژه در سرزمین ادب پرور و هنر خیز ایران بوده است. بدون شک نقش و جایگاه والای شعر در ترویج و اشاعه معارف الهی و عقیدتی نقشی بیبدیل، پویا و ستودنی بوده و به همین سبب نزد حوزویان و عالمان دین، جایگاهی متعالی داشته است. برگزاری موفق و پراستقبال چهار دوره جشنواره سراسری شعر حوزه (اشراق) به همت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نشانگر اهتمام ویژه اهالی حوزه به این هنر دیرباز و ارزشمند و انگیزه ای است برای این که جشنواره شعر حوزه (اشراق) استمراری هدفمند یابد.

دفتر تبلیغات اسلامی با این نگاه و نگرش بنا دارد جشنواره پنجم شعر اشراق را با حال و هوایی متفاوت و با تمرکز بر اقتضائات دوران کرونا و پس از آن و با نگاه ویژه به فضای مجازی، برگزار کند و بی‌تردید نقش دبیر جشنواره در این میان، مهم و تأثیرگذار خواهد بود.

لازم است بهره گیری از ابزارهای چندرسانه ای، توجه به طلاب سایر کشورها، استفاده از ظرفیت انجمن شعر طلاب، برگزاری باشکوه اختتامیه، نشست ها و اردوهای هدفمند به منظور معرفت افزایی و ارتقاء سطح کیفی هنری شاعران طلبه، مورد اهتمام قرار گیرد. توفیقات روزافزون جنابعالی را از درگاه ایزد منان خواستارم.»

همچنین لازم به ذکر است که پنجمین دوره‌ی جشنواره شعر اشراق در سال جاری با اعلام فراخوان، برگزاری پیش نشست‌ها و جمع آوری آثار، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=7077


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !