• سید خلیل حسینی

سه انتصاب جدید در اداره کل فضای مجازی معاونت مهر

سه انتصاب جدید در اداره کل فضای مجازی معاونت مهر

Eshragh

به گزارش روابط عمومی معاونت مهر سه انتصاب جدید در اداره کل فضای مجازی معاونت مهر صورت گرفت حجت‌الاسلام حاجیانی، مدیرکل فضای مجازی معاونت مهر در طی احکامی جداگانه، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی مدرسی‌راد و آقایان صادق شیری و عباسعلی متولیان را به ترتیب به ریاست اداره جذب و توسعه فعالان فضای مجازی، اداره همکاری‌ها و تعاملات اداره کل فضای مجازی و اداره پایش و رصد فضای مجازی منصوب کرد.

متن حکم هر یک بدین شرح است:

حجت الاسلام سيد محمد علي مدرسي راد

باعنایت به مراتب دانش تخصصي و تجارب ارزنده شما در مسئولیت‌های مرتبط با فعالان فضای مجازی و تلاش متعهدانه جنابعالی در ارزيابي عملكرد آنان، به عنوان "رئیس اداره جذب و توسعه فعالان مجازي اداره کل فضای مجازی" دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم منصوب می‌گردید. توقع می‌رود در این دوره، با همت مضاعف بر امور زیر اهتمام ورزید: 1) بازبيني، رفع اشكال و ارتقاء سامانه جذب با افزودن سرويس امتيازدهي و رتبه بندي 2) اهتمام به ساماندهي خواهران فعال در فضاي مجازي و تقويت شبكه ارتباطي آنان 3) شناسايي و جذب كيفي موثرين و نخبگان عرصه رسانه‌هاي نوين به شبكه فعالان 4) فرهنگ سازي يكپارچه نظام ارزيابي جمع سپارانه در ميان فعالان فضاي مجازي 5) ظرفيت سنجي و كشف استعداد نقش آفريني متقاضيان جذب در فضاي مجازي 6) انجام تمهيدات لازم جهت عبور پرانگيزه افراد از فرايند جذب و رساندن آنان به دروازه فعال‌سازي 7) توسعه ارتباطات نهادي جهت ارتقاء سطح اعتبار گواهي‌ و مجوزهاي صادره در پايان از زحمات بي‌دريغ و تلاش مثمر جناب حجت الاسلام عبدالرحيم مويدي در طول تصدي اين مسئوليت تشكر و قدرداني نموده و براي هر دو بزرگوار آرزومنديم در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) توفیق خدمت بیش از پیش بیابند.  

جناب آقای صادق شیری

باعنایت به مراتب دانش تخصصی و تجارب ارزشمند شما در مسئولیت‌های مرتبط با فضای مجازی و تلاش متعهدانه جنابعالی در گسترش عرصه‌های نوین فعالیت‌های فرهنگی، به عنوان «رئیس اداره همکاری‌ها و تعاملات اداره کل فضای مجازی» منصوب می‌گردید. توقع می‌رود در این دوره، با همت مضاعف بر امور زیر اهتمام ورزید:

 1. راه اندازی و مدیریت نهضت‌ها و پویش‌های فرهنگی مذهبی و اهتمام به تقویت جریان‌سازی در بستر رسانه های نوین؛
 2. ایجاد بسترهای تعامل مجازی و حقیقی مستقل و نیمه مستقل جهت توسعه خبر و اطلاع رسانی؛
 3. شبکه سازی کنشگران و برقراری همکاری عملیاتی با به کارگیری نقش «سفیران» و «پیشرانان»؛
 4. تقویت برندهای حوزوی در عرصه فضای مجازی با ارائه خدمات تخصصی؛
 5. ایجاد مسیرهای تسهیل کننده و ثبت مشارکت افراد، گروه‌ها و نهادها در شهر مجازی؛
 6. ارتباط مستمر با سایر زیرمجموعه های دفتر، جهت استفاده از ظرفیت های این مراکز؛

امید است در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) توفیق خدمت بیش از پیش بیابید. در پایان از زحمات بی دریغ حجت الاسلام و المسلمین محمد بختیاری که پیش از این سرپرستی آن اداره را عهده دار بود سپاسگزارم.  وفقکم الله و ایدکم ان‌شاءالله.

جناب آقای عباسعلی متولیان

نظر به توانمندی‌، دانش تخصصی و تجارب ارزشمند جنابعالی در عرصه ارتباطات و رسانه های‌ نوین و روحیه جوان و انگیزه‌مند شما جهت رسیدگی به امور متفکران و کنشگران فرهنگی در فضای مجازی به عنوان "رئیس اداره پایش و رصد فضای مجازی" منصوب می شوید. انتظار می‌رود در این دوره جدید بر اولویت‌های زیر در این اداره مهم تمرکز شود:

 1. پایش و گزارش کمی و کیفی فعالیت‌های طلاب فعال در رسانه‌های نوین به صورت دوره‌ای؛
 2. رصد جریانات فعال در عرصه دین و روحانیت، تحلیل و پیشنهادسازی جهت اقدام کنشگران؛
 3. شناسایی و حمایت معنوی از کنشگران متفکر و مرجع پاسخ در رسانه‌های نوین؛
 4. تقویت شبکه فعالان حوزوی در عرصه سواد رسانه و پاسخ‌گویی به نیازهای این حوزه؛
 5. ارتباط گیری فعال با مراکز همسو و ایجاد هم‌افزایی جهت پیوست با شبکه فعالان؛
 6. ایجاد بانک‌های اطلاعاتی، جهت تبادل اطلاعات رصدی، پژوهشی، اسناد، موضوعات و اخبار مهم؛

امید است با جلب مشارکت متخصصین، اندیشمندان و طلاب فاضل و با استعانت از پروردگار متعال چراغ راهی در مسیر جریان سازی شبکه کنشگران فرهنگی فضای مجازی باشید. در پایان از فعالیت‌های حجت الاسلام و المسلمین بهنام معینی مجد که پیش از این سرپرستی آن اداره را عهده دار بود سپاس فراوان دارم.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=10668


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !