• محمدرضا قربان زاده

سلام بچه‌های آبان، به ایستگاه 404 رسید

Eshragh

پیغام خطای 404 را در گوشی یا کامپیوتر دیده‌‎اید؟! این شماره‌ی سلام بچه‌ها رسیده است به همین عدد و خطایش هم شاید این است که کسانی که می‌ترسند مجله را نخوانند!

 

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی،‌ «الان که دارم در مورد یک مکان وحشتناک می‌نویسم، آن‌قدر ترس دور و برمان را گرفته است که دیگر کسی خبری از این مکان نمی‌شنود، اما زمان نوجوانی ما آن‌قدر خبر در مورد این جزیره زیاد بود که کتابهایی هم در ایران نألیف و ترجمه شد. «مثلث برمودا» در نظر ما، جایی خوفناک بود، حالا بعید است شما خبری از آن بشنوید؛ انسان‌ها آن‌قدر بلا سر هم می‌آورند و ترس در دل همدیگر می‌اندازند که مثلث برموداها دیگر فراموش شده‌اند؛ مثل اتفاق‌هایی که در همین نزدیکی‌های خودمان، در خاورمیانه میفتد: کشتار کودکان در عراق، یمن، افغانستان و یا فلسطینی که بیش از 70 سال است اشغالگران دارند خیلی راحت کودکان و نوجوانان را می‌کشند.


تکنولوژی قرار بود آرامش را با خودش به ارمغان بیاورد، اما متأسفانه بعضی‌ها از آن برای نابودی انسان‌های دیگر استفاده می‌کنند و یا ترس و وحشت به دل مردم می‌اندازند!»


این نثر، افتتاحیه‌ی ماهنامه‌ی سلام‌بچه‌هاست، ماهنامه‌ای ویژه نوجوانان که شماره‌ی آبان ماهش را اختصاص داده است به موضوع ترس و وحشت. در این شماره، نویسندگان و اساتید بزرگی از ادبیات نوجوان ایران قلم زده‌اند؛ مثل هادی خورشاهیان، احمد اکبرپور، علی خانمرادی، معصومه میرابوطالبی، سمیه سیدیان و هاجر زمانی، مهدیس حسینی، محمدحسن سلطانپور، حامد جلالی و ... مطالب این شماره از سرمقاله شروع شده و با کمیک و داستان و طنز و حرف حساب ادامه پیدا می‌کند و با تاریخچه ترس و اثرات آن در پیشرفت بشر به اتمام می‌رسد.

سلام‌بچه‌ها درست است 34 ساله شده است، اما هنوز دلی نوجوان دارد و برای نوجوانان فارسی زبان تمام دنیا، حرف‌های شنیدنی دارد. 


در این شماره واژه‌ی ترس به چالش کشیده شده است تا با نوجوانان بررسی کنیم که آیا واژه ها به تنهایی بار منفی یا مثبت دارند؟! جواب این سؤال در انتهای مجله در ذهن مخاطب باید بررسی شود، و تازه بعد از خواندن مطالب، ذهن نوجوان دریچه‌ای جدید را به دنیای معانی باز می‌کند که حتماً دنیای زیبایی خواهد بود.


سلام بچه‌ها نظراتتان را با گوش جان شنوا هست؛ با ایتای نشریه با شماره تماس 09904339561 در ارتباط باشید.

 لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=14658


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !