• محمدرضا قربان زاده

قدردانی مدیرعامل انتشارات به نشر از برگزاری جشنواره‌ی بین‌المللی کتاب سلام

Eshragh

مدیرعامل انتشارات به نشر با حضور در دبیرخانه‌ی چهاردهمین جشنواره‌ی بین‌المللی کتاب سلام، با دبیر این جشنواره و سردبیران نشریات معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغاتت اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، حسین سعیدی "مدیر عامل انتشارات به‌نشر" با حضور در دبیرخانه‌ چهاردهمین جشنواره‌ بین المللی کتاب سلام ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این جشنواره، اظهار امیدواری کرد که این جشنواره بتواند در انتخاب بهترین‌های کتاب کودک و نوجوان، موثر باشد. 

در ابتدای این دیدارعلی باباجانی "دبیر جشنواره" ضمن ارائه گزارشی از روند داوری افزود: بیش از شش هزار کتاب کودک و نوجوان چاپ اول 1401 مورد ارزیابی قرار گرفته که پس از داوری 17 داور مجرب در بخش‌های تالیف، ترجمه، تصویرگری، شعر و معارف، حدود سی اثر به مرحله نهایی راه یافتند.

در ادامه سعیدی در مورد جشنواره اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های جدی جامعه، برگزیده شدن و انتخاب آثار خوب برای کودک و نوجوان است. خانواده‌ها نگرانند که چه کتاب‌هایی به دست فرزندانشان می‌رسد. 

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نمایشگاه کتاب در این خصوص و همچنین از غلبه ترجمه بی حد و حصر آثار ترجمه بر آثار تالیفی نگرانی داشتند و البته ایشان پس از بازدید از انتشارات به‌نشر، اشاره‌ای هم کردند که آثار خوبی برای کودک و نوجوان منتشر شده است. 

مدیرعامل انتشارات به نشر افزود: برکت چنین جشنواره‌هایی با داوری دقیق که انجام می‌شود این است که آثار خوب منتشر شده در سطح کشور از سوی ناشران مختلف شناسایی، معرفی و زمینه‌‌ معرفی آثار خوب به خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان فراهم می‌شود. 

وی در مورد کتاب های معارفی بیان کرد: بررسی‌های ما به عنوان ناشر و موزع  نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر آثار متعددی در حوزه‌های معارفی و سبک زندگی خانواده‌ها بر مبنای دینی تولید شده است که بخش عمده‌ای از این آثار ناشناخته است و لذا برگزاری مجدد این جشنواره بعد از سیزده سال وقفه را به فال نیک می‌گیریم. 

سعیدی گفت: امیدوارم ثمره این جشنواره معرفی و شناسایی آثار برگزیده باشد و "به نشر" به عنوان یک توزیع کننده کتاب این آمادگی را دارد که آثار برگزیده را خریداری کرده و در مجموعه فروشگاه‌های به نشر در معرض دید مخاطب قرار دهد.

وی در مورد برنامه های آینده انتشارات به‌نشر اظهار کرد: یکی از کارهای مهم به‌نشر اختصاصی کردن محتوا به معارف اسلامی و سبک زندگی ایرانی اسلامی است و با توجه به اهمیت مخاطب کودک و نوجوان و دغدغه جدی در این حوزه که مهمترین آن از سوی مقام معظم رهبری ابراز شده، سیاست ما بر این است که سهم انتشار کتاب‌های کودک و نوجوان را بیشتر کنیم.


مدیرعامل انتشارات به نشر با بیان اینکه با نویسندگان برجسته و برگزیده این حوزه وارد مذاکره شدیم عنوان داشت: مجموعه‌های خوبی را تولید کردیم و مجموعه‌های خوبی را هم در دست تولید داریم و ان‌شالله بنا داریم که در طول یکی دو سال آینده مجموعه‌های دیگری را با کمک نویسندگان مذکور تولید کنیم و در دسترس مخاطبین قرار دهیم.

وی در پایان با قدردانی از تلاش‌های چندین ساله‌ مجید ملامحمدی و تبریک کسب گواهینامه درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هدیه‌ متبرک به آستان قدس رضوی را به ایشان اعطا کرد.

 لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=14784


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !