• سید خلیل حسینی

جشنواره فیلم حوزه «سینما و رسانه»‌ اشراق در سومین مرحله فراخوان شد.

Eshragh

به گزارش اشراق، جشنواره فیلم حوزه «سینما و رسانه»‌ اشراق در سومین مرحله با محورهای موضوعی جایگاه روحانیت و حوزه‌های علوم دینی در زندگی فرهنگی اجتماعی و اقتصادی مردم، تبلیغ دین و معرفی الگوهای تبلیغی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، اسوه‌های علم، اندیشه، اخلاق، جهاد و شهادت و نقد و معرفی جریان‌های انحرافی و تکفیری فراخوان شد.

وضعیت علم و اندیشه در حوزه دانشگاه، معرفی الگوها و شیوه‌های تبلیغی، توسعه تجربه‌های معنوی، انقلاب اسلامی و ارزش‌های سیاسی و اجتماعی، بازنمایی مطلوب آئین‌ها و مناسک دینی و مذهبی از دیگر موضوعات جشنواره فیلم اشراق است.

آثار ارسالی به این جشنواره باید با رویکرد گفتمان اسلام ناب و امر تبلیغ دین در ارتباط با روحانیت و حوزه‌های علمیه و یا اینکه و توسط روحانیون به تولید رسیده باشد.

سومین جشنواره فیلم اشراق در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی برگزار می‌شود که در بخش رقابتی باید آثار در قالب فیلم کوتاه داستانی و تله فیلم، فیلم مستند کوتاه و بلند، پویانمایی، نماهنگ مجموعه‌های مستند تلویزیونی، فیلمنامه کوتاه، بلند و نقد به صورت مقاله ارائه شود.

پژوهش در قالب مقاله، کتاب و پایان‌نامه نیز از دیگر بخش‌های این جشنواره است که تنها به طلاب اختصاص دارد تا بیش از پیش شئون روحانیت که رسالت ایشان پژوهش و تالیف است حفظ شود.

سینمای حرفه‌ای ایران، مشاور مذهبی در سینما و رسانه و کارشناس مذهبی برنامه‌های گفت و گو محور نیز سرفصل‌هایی است که در بخش غیر رقابتی جشنواره در نظر گرفته شده است.

بنابر اعلام دبیرخانه سومین جشنواره اشراق در تمام بخش‌های این جشنواره دو گروه طلاب و عموم هنرمندان می‌توانند شرکت کنند و آثار هر گروه به صورت مستقل مورد قضاوت و داوری قرار می‌گیرد.

در بخش رقابتی این جشنواره برای نفر برگزیده مبلغ 30 میلیون ریال هدیه در نظر گرفته شده و در صورت رقابت نزدیک علاوه بر اثر برگزیده از آثار دیگر نیز تقدیر می‌شود.

همچنین در بخش غیر رقابتی نیز از میان فیلم‌های سینمایی و حرفه‌ای مشاوران و کارشناسانی که به صورت ویژه به موضوع جشنواره یا امر گفتمان‌سازی در تبلیغ دین پرداخته‌اند برگزیدگانی معرفی می‌شوند.

مهلت ارسال به دبیرخانه این جشنواره تا 15 آبان ماه سال جاری تعیین شده است و در پروسه زمانی 15 آبان تا 20 آذر انتخاب و داوری آثار ارسالی صورت می‌گیرد.لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=5019


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !