• سید خلیل حسینی

طرح تولید و توزیع محتوا «شجره طیبه»(متناسب با دهه فجر انقلاب اسلامی در فضای مجازی)

Eshragh

بسم الله الرحمن الرحیم تحقیر دستاوردهای انقلاب چیزی نیست که به نفع ملت باشد؛ بلکه موجب ناامیدی و یأس مردم خواهد شد و این کاری است که دشمنان میخواهند آن را انجام دهند. ضعفها را بزرگ و کمبودها را برجسته کنند؛ اما پیشرفت ها را مورد نظر قرار ندهند. درعین‌حال من معتقدم همچنان که پیشرفتها و موفقیّتها را نباید ندیده گرفت، مسؤولان باید کارهای نشده، کارهای ضعیف، کارهای تأخیر شده و فراموش شده را با توجّه مضاعف و با اهتمامِ دو برابر در برنامه کار خود قرار دهند. بخش مربوط به مردم این است که آنها با دیدن کمبودها و نقاط ضعف، یأس به خود راه ندهند. به همه چیز بدبین شدن و همه کارهای مثبت را ندیده گرفتن، درست همان چیزی است که دشمن میخواهد. چالش عمده‌ی امروز کشور ما این است.«بیانات مقام معظم رهبری 1380/08/20»

اداره تولید و تامین برنامه و محتوای فضای مجازی  به مناسبت ایام الله دهه فجر  جهت تولید محتوای متناسب با دهه فجر، طرح «شجره طیبه» را ویژه فعالان مجازی برگزار می نماید. با توجه به نزدیک شدن به ایّام الله دهه فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در راستای دفاع از نظام جمهوری اسلامی و مقابله با هجمه های دشمن که با حربه های ایجاد شبهه ، بدبینی و ایجاد یاس و نا امیدی در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هستند، طرح شجره طیّبه در عرصه میدان جنگ نرم با تولید محتوای فاخر و تاثیرگذار، جهت «تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی»، «نقش و جایگاه راهبردی ولایت فقیه» و«بررسی و تبیین چالشها و آسیبهای پیش رو و ارائه راهکار»  و انتشار آن در تمامی محیط های فضای مجازی توسط مبلّغان و گروه های فّعال، از 5  بهمن تا 25 بهمن برگزار می گردد. اهداف:
 • فرهنگ سازي، ترغیب و حمایت طلاب و روحانیون توانمند جهت فعّالیت تبلیغی در فضای مجازی
 • انسجام بخشی و همسو کردن فعالیت طلاب در فضای مجازی جهت تاثیرگذاری حداکثری
 • تولید محتوای دیجیتال در ارتباط با دهه فجر انقلاب اسلامی و پیشرفت های حاصل از آن
 • انتشار گسترده و چشم گیر محتواهای تولید شده در راستای انقلاب اسلامی و خدمات آن.
 • ترویج هنجارها، ‌ارزش‌ها و پیشرفت های جبهه انقلاب در مقابل کارشکنی های دشمنان.
 • پاسخ به شبهات رایج در فضای مجازی پیرامون انقلاب اسلامی و دوران پهلوی
 • مقابله مؤثر در فضای مجازی با تهاجم همه‌جانبه فرهنگی و گذار از حالت انفعال.
محورهای فعالیت : موضوعات: ۱. نمونه های عینی کارآمدی انقلاب اسلامی (حکومت دینی): بیداری دینی و معنوی بشر در عصر معاصر ایجاد روحیه مقاومت، خودباوری و استقلال به چالش کشیدن نگاه سکولاریستی استکبار ستیزی و تقویت روحیه انقلابی گسترش جنبش های عدالت خواهانه پیوند حکومت دینی و مردم ارتقاء جایگاه ایران در منطقه و جهان ویژگی های مدل حکومتی «مردم سالاری دینی» و..... ۲. نمونه های عینی کارآمدی ولایت فقیه: در شکل گیری و پیروزی انقلاب دفاع مقدس و اداره جنگ رشد علمی و سازندگی کشور برون رفت از بحرانها و شکست توطئه های دشمن پاسداری از ارزش ها و آرمان های انقلاب ایجاد وحدت  و یکپارچگی تعامل مقتدرانه و به جا با قدرتهای جهانی نقش ولایت فقیه از زبان دشمنان و ...... 3.تهدیدات و چالشهای پیش روی انقلاب اسلامی و ارائه راهکار ترویج اشرافی گری و شکاف طبقاتی ضعف مدیریتی و عدم شایسته سالاری تضعیف روحیه انقلابی گری و عدالتخواهانه غفلت نسبت به حوزه های فرهنگی و جنگ نرم عدم وجود برنامه جامع، راهبردی و استراتژیک درخصوص فضای مجازی تقابل سیاستها با آموزه های دینی(تعارض حکومت و دین) ترویج نگاه سکولاریستی در حوزه و دانشگاه عدم توجه به ظرفیت های قومی و مذهبی کشور عدم اعتماد به نیروهای جوان، ارزشی و انقلابی و...... بخش تولید محتوا: گروهها و مبلغین فعال که توانمندی در تولید محتوا در قالب های زیر را دارند، شرکت کرده و فعالیت های خود را سامانه اشراق به ثبت می رسانند.
 • متنی(متن کوتاه،داستانک)
 • گرافیک(پوستر، عکس نوشت، اینفوگرافی)
 • تدوین(کلیپ تصویری،فتوکلیپ، موشن گرافی، استوری موشن و ..)
 • سایر قالبهای خلاقانه.
 بخش توزیع محتوا: در این بخش فعالین فضای مجازی با توزیع محتوابا هشتگ #شجره_طیبه در محیطهایی که مخاطب قابل توجه در فضای مجازی دارند(سایت-شبکه های اجتماعی و پیام رسان) علاوه بر بازنشر مطالب در فضای مجازی، به روش های لایک، کامنت، پاسخ به مِنشن ها و نظرات، پاسخ به شبهات و... با کاربران خود ارتباط گرفته و تعاملات سازنده ای را با آنها خواهند داشت. روش فعالیت: پیش فعالیت: که در آن مبلّغ موارد و روش کار خود را معرفی کرده و در سامانه ثبت می کند و سپس به فعالیت می پردازد و در نهایت گزارش فعالیت خود  را در سامانه ثبت می کند. پسا فعالیت:  به این صورت که مبلّغ فعالیت های خود را انجام داده و پس از آن فعالیت های خود را در سامانه ثبت می کند. خدمات و حمایت ها: ثبت فعالیت در سامانه اشراق و زیست مجازی متناسب با ایام فاطمیه خدمات و حمایت های زیر را در بر دارد:
 • ثبت سابقه تبلیغی (سابقه تبلیغی برای ارائه به نهادهای حوزوی و غیرحوزوی در قالب گواهی صادر خواهد شد)
 • اولویت در واگذاری و بکارگیری طرحهای سفارشی تولید یا توزیع محتوا
 • مشاوره در رشد کمی و کیفی آثار تولیدی
 • توزیع گسترده آثار برتر تولیدی
 • دسترسی به بانک تولیدات برای توزیع کنندگان محتوا
 • اولویت در ثبت نام وام و سخت افزار
 • اولویت ثبت نام در گارگاه مهارتی
 • حمایت مالی از فعالیت های تولید اثربخش ویا توزیع هدفمند
 • سایر خدمات و حمایتهای سالانه و فصلی.
این خدمات  نسبت به نوع و روش فعالیت تبلیغی برای مبلغین فعال مجازی در نظر گرفته شده است. * *جهت اطلاع از تعاریف و استاندارد قالب های محتوایی تبلیغ در فضای مجازی به اینجا مراجعه فرمایید. ** جهت اطلاع از چگونگی ثبت فعالیت به اینجا مراجعه نمایید. منابع پیشنهادی: *معرفی برخی از منابع محتوایی و محیطهای فعال در تولید محتوا را میتوانید در این صفحه ببینید. * تولیدات فعالان مجازی سالهای قبل  را می توانید در این صفحه ببینید. زمان اجرا: شروع بخش تولید:پنجشنبه   5 بهمن  99 اتمام بخش تولید: چهارشنبه 25 بهمن 99 شروع بخش توزیع و بازنشر:پنجشنبه 12بهمن  99 اتمام بخش بازنشر: چهارشنبه 25 بهمن 99 ارسال گزارش بازنشر:  از 25 بهمن  لغایت 30 بهمن ماه از طریق فعالیت تعریف شده. کسب اطلاعات بیشتر: سامانه فعالان مجازی و یا تماس با شماره 025- 31153153  اداره تولید و تامین محتوا و برنامه فضای مجازی. برای فعالان مجازی آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.


لینک کوتاه :
https://eshragh.ir/p=6048


اخبار مرتبط


دیدگاهی وجود ندارد !